Cestou z Onderkových skál
Masív Strechového vrchu
Masív Strechového vrchu
Žarnovčík
Lazy
Čistinka pri chate pod Lazmi
Západ slnka na Lazoch
Pohľad na Vihorlat
Lipová alej v Bačkovskej kerte

Slanské vrchy sú nádherné svojou divokosťou, súčasne majestátne a tiché, vsadené doprostred bohatej nížiny.

Keď som pred 20 rokmi prišla poprvýkrát do malej dedinky, kde ponúkali cez inzerát rodinný dom na predaj a videla som ten ošumelý dom, nebola som veľmi nadšená. No keď som sa otočila na opačnú stranu, nevedela som sa vynadívať. Nádherný výhľad na južné svahy Slanských vrchov, tie hory a pastviny, jednoducho láska na prvý pohľad. Prvá myšlienka, ktorá mi vtedy napadla, bola: „Chcem, aby na tomto mieste  vyrástli moje deti.“ Ako som si pomyslela, tak sa aj stalo. Ten dom sme kúpili, postupne poopravovali a narodili sa nám tu a vyrástli naše dievčatá.

Druhým čarovným miestom sú pre mňa Lazy, mystické miesto severne od Dargovského priesmyku. Keď som tam bola prvý raz, boli to pocity, ktoré ani neviem popísať. Veľkolepé, nádherné a nadpozemské miesto. Aj keď dnes, po veternej kalamite, to už nie je ono. Tomuto miestu neprospela ani výstavba veže pre leteckú navigáciu na Mošníku, ktorá tam straší od minulej jesene.

Odvtedy som objavila mnoho iných, rovnako nádherných miest v Slanských vrchoch, najmä v okolí Bačkova a Dargova. Úžasné, pokojné miesta, ktoré postupne odkrývajú svoje tajomstvá. Ak kráčaš potichu, prekvapí ťa množstvo a rôznorodosť zvieracích obyvateľov lesa. Pravidelne stretávam srny, líšky, bažanty, zajace, dravé vtáctvo a divé kačky, občas aj diviaky. Vždy som vďačá za tieto prchavé momenty, keď sa mi podarí zvečniť ich fotoaparátom.  Nič sa nevyrovná skorej rannej vychádzke, keď vyjdem z domu a vidím srnca ako raňajkuje a nenechá sa mnou vyrušiť.