Naša Tamarka od malička naháňala loptu po dvore a išlo jej to naozaj dobre.  Na ihrisku sa nedala prehliadnuť a tak si ju všimli tréneri ženského futbalu.

Vďaka svojmu talentu sa stala členkou víťazného tímu celoslovenského turnaja v dievčenskom futbale. Za odmenu letela so spoluhráčkami do Londýna, pozrieť si finálový zápas olympijského súboja v ženskom futbale. Odvtedy bola nominovaná v každej slovenskej mládežníckej reprezentácii – U15, U17 a U19. Takto sme sa celá rodina stali fanúšikmi futbalu, najmä toho ženského. A čo treba robiť na futbale? Predsa povzbudzovať a fotiť! Takto som sa dostala k fotografovaniu športových udalostí a zistila som, že potrebujem poriadny teleobjektív a pevnú ruku.

Postupne sme boli fanúšikmi týchto klubov:

  • AJAX Pakostov
  • W.F.G. Trebišov
  • MFK Zemplín Michalovce

Nie veru, AJAX Pakostov nie je žiadna recesia. Boli to najkrajšie žiacke časy, keď maličká obec na východnom Slovensku vedela zabezpečiť lepšie podmienky, než mestské kluby. Na zápasy chodila takmer celá dedina, návštevnosť bola výborná, fungoval dokonca aj bufet. Na tomto ihrisku dievčatá hrali dokonca aj so Slovanom Bratislava. Nie je nič neuveriteľnejšie, ako keď počujete nariekať jednu zo slovanistiek do mobilu: „Ani neviem kde sme, ale prehrali sme 1:0.“