Dziňa
R.I.P.
Na zdravie!

Moje deti milujú Halloween. Aj ja ho milujem.
Neoslavujeme ho tým americkým spôsobom, vymysleli sme si svoj vlastný strašidelný sviatok.

Každý rok sa na tento sviatok teším a dôkladne pripravujem. Prichystám desivé občerstvenie na malý večierok, dievčatá si  pozvú kamošky, primerane sa nalíčia a pustia si hororové filmy. Teda vždy si to naplánujú, no nakoniec tie horory ani nepozerajú, skončia pri roztomilých animákoch. Najstrašnejšie filmy, ktoré pozerali, boli tuším Dom, ktorý straší a Terkel má problém. Terkel je fakt hrozný!

Dva týždne pre sviatkom všetkých svätých začnem pripravovať menu, ktoré musí byť dostatočne desivé a odpudivé. Potom nasledujú nákupy ingrediencií, ktoré sú neuveriteľne zábavné. Prechádzam sa v obchode pomedzi regály s keksami a hľadám také, z ktorých budú najkrajšie náhrobky. Dúfam, že budú mať tie očné buľvy, čo som zohnala vlani. Sú zo želé, nikto ich neje, ale nádherne sa vynímajú v krvavo červenom brusnicovom džúse. Pohľad predavačky v predajni domácich potrieb pri otázke, či majú formičky v tvare netopiera, je na nezaplatenie. Pravdou však je, že keď sa začne opatrne vypytovať, na čo to potrebujem, naša debata skončí záchvatom smiechu a nadiktovaním receptu na netopierie keksy, ktoré si na budúci týždeň určite upečie.

Zatiaľ najstrašidelnejšie, čo som kedy upiekla, boli nohy. Nohy sú z jednoduchej fašírky, veľmi chutnej, no veľmi nechutne naaranžovanej. Kečup a detaily z cibule dodali jedlu hrôzostrašnosť. Boli výborné a celé sa zjedli, aj keď sa zdá neuveriteľné, žeby sa niekto takéhoto jedla mohol čo len dotknúť. Ak chcete upiecť cintorín, najjednoduchší je z Krtkovej torty, veď čo už viac ho pripomína, ako kopa hliny. Potom stačí navrch nastrkať náhrobky a nahádzať červy a kosti, ktoré vylovíte z krabice so strašidelným želé.  Niekedy upečiem aj samostatné hrobčeky z muffinov s troma druhmi čokolády, navrch príde náhrobok, možno kvetinky a dielko je hotové. Na obyčajné poháre zabudnite, nápoje sa podávajú výlučne v chemickom skle, banky a odmerky sú na to ako stvorené.

Tak nám už len zostáva vyrezať tekvice a báť sa!

Ale nie, báť sa určite nie…  zabávať sa, to určite áno!